Pompy ciepła – efektywne ogrzewanie

W naszym sklepie oferujemy również pompy ciepła – jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Daikin i innych renomowanych producentów. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiednie urządzenie, idealnie dopasowane do Twoich potrzeb! Nasze usługi montażu pomp ciepła obejmują obszar Koszalina, Kołobrzegu i Słupska. Dodatkowo zapewniamy profesjonalny serwis urządzeń zakupionych w naszym salonie.

Dobierzemy odpowiednie urządzenie dla Ciebie! 

Perfekcyjne rozwiązanie dla Twojego domu

Dzięki pompie ciepła możesz cieszyć się ciepłą wodą, zapewnić ogrzewanie, chłodzenie, a przede wszystkim oszczędność! Zainwestuj już teraz, aby obniżyć rachunki za ogrzewanie domu. Coraz większą popularność zyskują pompy ciepła, będąc idealną alternatywą dla nowych budynków, gdzie nie jest możliwe podłączenie gazu, a także dla tych, którzy planują modernizację lub wymianę starych, nieskutecznych kotłów.

Pompy ciepła pozyskują nawet do 80% energii ze środowiska naturalnego, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki nim dbasz o ochronę klimatu, jednocześnie spełniając restrykcyjne wymogi. Obsługa pompy ciepła nie wymaga dużego nakładu czasu, jak przy innych alternatywnych źródłach ogrzewania. Jej bezobsługowość i niskie koszty eksploatacji stanowią ogromne atuty. Warto również zaznaczyć, że pompy zajmują niewiele miejsca, potrzebując jedynie 1 m2 przestrzeni!

Pompa ciepła split, a monoblok

Urządzenia te składają się z takich samych komponentów, jednak z innym ich rozmieszczeniem. Pompy ciepła typu split posiadają zamontowany skraplacz w jednostce wewnętrznej, która instalowana jest wewnątrz budynku, a parownik, sprężarka i zawór rozprężnych znajdują się w jednostce zewnętrznej, poza budynkiem. Jednostki te połączone są przewodami, którymi krąży czynnik chłodniczy. Mamy więc do czynienia z rozdzieleniem układu chłodniczego na dwie jednostki. W przypadku pomp ciepła monoblokowych cały układ chłodniczy znajduje się zaś w jednej, hermetycznej jednostce. Pompy te mogą składać się również z dwóch części – wtedy w jednostce zewnętrznej znajduje się hermetycznie zamknięty układ chłodniczy, a w wewnętrznej pozostałe komponenty. Całość połączona jest przewodami wodnymi.

Ciepło nawet przy temperaturze -28 stopni Celsjusza

Pompy ciepła gwarantują ogrzewanie zimą, a chłodzenie latem. Są więc komfortowym rozwiązaniem całorocznym, dedykowanym dla nowych domów oraz tych modernizowanych. Ciepło pobrane z powietrza (80%) przy użyciu energii elektrycznej sprężarki (20%) pozwala ogrzać budynek i zapewnić gorącą wodę. Pompa zapewnia ciepło nawet przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej do -28 stopni Celsjusza. Z kolei wygodna aplikacja pozwala na kontrolę systemu grzewczego z dowolnego miejsca na świecie i o każdej porze dnia!

Dofinansowania

W 2022 roku został uruchomiony program „Moje Ciepło”, dzięki któremu można otrzymać dofinansowanie do pomp ciepła dla nowych domów jednorodzinnych. Program „Czyste Powietrze” to zaś dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Jak wypełnić formularz? Jaką pompę ciepła wybrać? Nasz zespół udzieli odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania. 

Klimatyzacja od teraz także w naszej ofercie – szybki montaż w okolicach Słupska i Koszalina

W naszym sklepie znajdziesz ponadto szeroki wybór klimatyzatorów. Zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i montażem. W naszej ofercie znajdziesz takie marki jak MDV oraz Daikin. Obejrzyj w sklepie na ekspozycji i porozmawiaj na miejscu z naszym doradcą. Swoją ofertę kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i montujemy klimatyzację w biurach czy ośrodkach nadmorskich. 

Do domu, mieszkania, biura oraz hoteli 

Z uwagi na zmiany klimatu i częste występowanie trudnych do zniesienia upałów, klimatyzatory stają się powoli niezbędnymi urządzeniami do chłodzenia pomieszczeń już nie tylko w biurowcach, ale także w mieszkaniach czy domach. Należy zwrócić jednak uwagę na to, że wbrew popularnym przekonaniom klimatyzatory nie służą wyłącznie do chłodzenia pomieszczenia. W zależności od modelu są to bardzo wydajne jednostki do ogrzewania, nawilżania, osuszania, wentylacji świeżego powietrza czy też oczyszczania powietrza od wszelakich grzybów, bakterii i innych alergenów. Wybrane modele mogą być montowane w okolicach urządzeń grzewczych takich jak kominek, aby przedmuchiwać nagrzane powietrze na dalsze pomieszczenia, a także mieszać powietrze już nagrzane z tym nieogrzanym.

Komfort użytkowania

Nasze klimatyzatory wyposażone są w sterowanie za pośrednictwem sieci Wi-Fi, funkcję inteligentnej kontroli temperatury czy tryb nocny. Ich nowoczesny wygląd idealnie współgra z współczesnymi wnętrzami. Sama instalacja jest zaś łatwa i bezproblemowa, a cicha praca urządzeń zapewnia komfort użytkowania. Wysoka klasa energooszczędności urządzeń nawet do A+++ ogranicza zaś same koszty zużycia energii. W zależności od modelu nasze jednostki mogą posiadać też np. wmontowane czujniki, które przekierowują strumień zimnego powietrza tak, by nie padał bezpośrednio na osobę przebywającą w pomieszczeniu. Komfort cieplny bez przeciągów to coś, co możemy zagwarantować.

Oferujemy także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zakupionych u nas urządzeń. Nasi doświadczeni serwisanci pozostają do Państwa dyspozycji.

 

 

Masz jakieś pytania odnośnie pomp ciepła, klimatyzatorów? Potrzebujesz konkretnej, niezobowiązującej oferty? Skontaktuj się z nami:

Manufaktura Komików Koszalin

ul. Szczecińska 37
75-122 Koszalin
Tel. 731 199 674
Email: koszalin@manufaktura-kominkow.pl

Godziny otwarcia:
Pn-cz – 9:30-17:00
Pt: 9:30-15:00
Sb: 10-13