Czy warto kupić grill gazowy Broil King z systemem PGT?

Zastanawiasz się nad tym czy warto wybrać grill gazowy Broil King z legendarnym już systemem PGT? To niezawodna technologia, która jest dumą kanadyjskiej marki. Odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie warto. Sprawdź dlaczego!

Co tak właściwie dokładnie oznacza skrót PGT? To z ang. performance grilling technology, czyli połączenie opatentowanych technologii systemu grillowania Broil King, które gwarantują niebywałą moc, wydajność i smak grillowanych potraw. W skład systemu wchodzi pięć rozwiązań technologicznych takich jak: piekarnik, ruszty, aromatyzery, palniki oraz zawory i pokrętła. 

Zacznijmy zatem od charakterystyki piekarnika. Jego zadaniem jest utrzymanie równomiernej temperatury podczas grillowania. By zapobiec tzw. efektowi komina, w grillach Broil King dno piekarnika jest zamknięte od dołu, a ilość otworów ograniczona do tych niezbędnych. Straty ciepła są niewielkie, a ilość zużytego gazu mniejsza. Ważne jest też to, że pokrywa w grillach Broil King jest na tyle wysoka, że zmieści nawet kurczaka w pozycji pionowej! Dzięki odpowiedniej wysokości możliwe jest też umieszczenie obszernych górnych półek – świetnie sprawdzają się do grillowania np. ziemniaków. Wyższy piekarnik zapewnia przy tym także lepszą cyrkulację powietrza.

Z kolei najwyższej klasy dwustronne ruszty Flav-R-Cast w grillach kanadyjskiego producenta doskonale akumulują ciepło, dzięki czemu potrawy pozostają idealnie soczyste. Jedna strona rusztu jest stożkowa – dzięki niej można odbić typową kratkę np. na stekach. Druga zaś rynienkowa – idealna do odprowadzania z tłustszych potraw skapujących soków. 

Opatentowane aromatyzery Flav-R-Wave marki Broil King wypełniają zaś całe dno piekarnika. To bardzo ważny element grilla, bo tutaj tworzy się charakterystyczny smak grillowanych potraw. Spływające z rozgrzanego mięsa soki, tłuszcze i marynaty trafiają na rozgrzane aromatyzery, a następnie odparowują w postaci dymu, nadając potrawom niepowtarzalny aromat. System ten zapewnia jednocześnie też równomierną dystrybucję powietrza i mniejszą utratę temperatury podczas otwierania pokrywa grilla.

W grillach Broil King z systemem PGT wprowadzona została również technologia Dual-Tube. Polega ona na zastosowaniu dodatkowej wewnętrznej rury, pozwalającej na równomierne rozprowadzenie gazu na całej długości palnika. Koniec z nierównomiernie wypieczonymi potrawami!

Niezawodne zawory Linear-Flow z technologią pokręteł 180° Sensi-Touch w urządzeniach Broil King to natomiast gwarancja precyzyjnej kontroli temperatury. Należy zauważyć, że na temperaturę w grillu wpływa wiele czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz czy temperatura powietrza, dlatego tak ważnym aspektem jest łatwa kontrola płomienia.

Jeśli oczekujesz od grilla czegoś więcej, warto zdecydować się na model z systemem PGT. Sprawdź ceny i charakterystykę poszczególnych grill Broil King w naszym sklepie online i zdecyduj się na idealny model dla siebie!