Jak zabezpieczyć grill przed nagłą zmianą pogody?

Pogoda w Polsce bywa nieprzewidywalna. Warto mieć to na względzie i pamiętać o tym, by być przygotowanym na to, by szybko zabezpieczyć nasz sprzęt do grillowania przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Co zatem warto kupić?

Już od razu podczas zakupu swojego nowego grilla warto pomyśleć o ochronie przed destrukcyjnym działaniem pogody. Jeśli bowiem od początku będziemy dbać o nasz sprzęt do grillowania, to posłuży przez wiele lat, a jego właściwości techniczne i wizualne pozostaną nie zmienione. W końcu chcemy, by grill był ozdobą naszego tarasu. Należy zwrócić uwagę na to, że nie tylko deszcz czy silny wiatr może spowodować uszkodzenia. Długofalowe działanie silnego słońca także jest niekorzystne. 

Co w momencie, gdy kontrolowaliśmy pogodę, dopasowaliśmy odpowiednią godzinę grillowania, a mimo to przewidywana pogoda się nie sprawdziła, nadciągają burzowe chmury i trafiliśmy na jej załamanie? Pomocne są akcesoria, takie jak szczelne pokrowce, które zabezpieczą nasz sprzęt w sytuacjach awaryjnych, a także na co dzień, by na grillu np. nie osadzał się kurz, gdy nie jest używany.

Świetnym przykładem pokrowców, które faktycznie chronią sprzęt do grillowania w każdej sytuacji, są te oferowane przez markę Broil King. Wykonane zostały z niezwykle trwałej poliestrowej tkaniny, dzięki której są wodoodporne. Na dole z kolei zamontowano rzepy, które utrzymują pokrowiec na miejscu podczas silnego wiatru. Każdy pokrowiec stworzony jest na wymiar konkretnych modeli grilli, dzięki czemu są idealnie dopasowane. 

Na uwagę zasługuje linia pokrowców Premium, które posiadają dodatkowo otwory wentylacyjne z siatki, dzięki którym zwiększony jest przepływ powietrza. To gwarancja jeszcze bardziej skutecznej ochrony przed np. gromadzeniem się wilgoci. Nie często się też zdarza aż 5-letni okres gwarancyjny, który tylko potwierdza klasę tej serii pokrowców marki Broil King.

Niezawodne pokrowce marki Broil King kupisz w naszych salonach w Koszalinie (ul. Szczecińska 37) i Redzie (ul. Wejherowska 71).