Dobry grill gazowy, czyli jaki?

Poszukujesz informacji, czym powinien charakteryzować się dobry grill gazowy? Na jaką markę się zdecydować? Sprawdź, zanim kupisz sprzęt, który okaże się nieporozumieniem. Nie pozwól na to, by zamiast czerpać radość z grillowania, ta czynność była źródłem ciągłych frustracji.  

Jakość ponad wszystko!

Pokrywa w grillu gazowym powinna posiadać grube ścianki, skutecznie zatrzymujące ciepło i minimalizujące tym samym nadmierne zużycie gazu. Szukaj w sklepach grilli gazowych z pokrywami wykonanymi z odlewu aluminium – będziesz pewny, że kupujesz sprzęt najwyższej klasy. Należy zwrócić uwagę też na to, aby palniki były wykonane z wytrzymałej stali szlachetnej i by posiadały otwory po obu stronach. 

Aromatyzery odpowiedzialne za smak

To bardzo ważny element w grillu gazowym. Nadają bowiem daniom niesamowity smak i charakterystyczny aromat za sprawą odparowywania skapujących z potraw soków i tłuszczów. Przed zakupem grilla należy sprawdzić, jak dużą powierzchnię zajmują pod rusztem (im większą – tym lepiej!). Powinny posiadać również falisty kształt i być wykonane z wysokiej jakości, grubej stali szlachetnej. 

Najwyższej klasy ruszt 

Ruszt powinien być wykonany z żeliwa lub stali szlachetnej, co zapewnia odpowiednie utrzymywanie temperatury i najlepsze rezultaty. Wykonane przez Ciebie potrawy będą zawsze idealnie wypieczone! Zwrócić uwagę na to, by ruszt najlepiej był dwustronny (jedna strona stożkowa umożliwiająca odbicie charakterystycznej kratki np. na stekach, a druga rynienkowa – idealna do odprowadzania z tłustszych potraw skapujących soków).

Dedykowane akcesoria

Niezliczona ilość akcesoriów sprawi, że swoje grillowanie podniesiesz na jeszcze wyższy poziom. Koniec z nudą! Wybierz taką markę, która oferuje ich szeroki wybór. A jeśli do grillowanych dań masz ochotę przyrządzić dodatkowo coś na kuchence, nie musisz udawać się do kuchni. Dostępne są bowiem grille gazowe w zestawie z dodatkową kuchenką boczną (znajdziesz je w ofercie np. marki Broil King).

Sprawdzona marka z tradycjami

Kto najlepiej zna się na grillowaniu? Oczywiście to Amerykanie i Kanadyjczycy uchodzą za prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie, dlatego też dobrym wyborem będzie postawienie na kanadyjską markę Broil King, która oferuje szeroki wybór urządzeń na każdą kieszeń. Pewni jakości swoich produktów udzielają także długich okresów gwarancyjnych. Sprawdź sam i odwiedź najbliższy sklep partnerski. Listę punktów znajdziesz na stronie producenta. Jeśli jesteś z woj. zachodniopomorskiego, autoryzowany sklep znajdziesz w Koszalinie przy ul. Szczecińskiej 37, zaś jeśli interesuje Cię woj. pomorskie, odwiedź Redę – sklep przy ul. Wejherowskiej 71.