Jak nie poparzyć się podczas grillowania?

Podczas grillowania musimy być świadomi tego, że mamy do czynienia ze sprzętem, który mocno się nagrzewa. Jak zabezpieczyć się i co kupić, by grillować w pełni bezpiecznie? Sprawdź, co w swojej ofercie przygotowała marka Broil King.

Rękawice 

Solidna rękawica, która jest odporna na temperaturę do 100 stopni Celsjusza, to niezbędna ochrona podczas grillowania, dzięki której unikniesz poparzeń! Pięciopalczasta, pokryta specjalną powłoką, która zapewnia doskonałą zręczność oraz chwytliwość. Dzięki niej z łatwością np. przeniesiesz rozgrzane żeliwne naczynie. Marka Broil King w swojej ofercie posiada także rękawice skórzane. Wybierz najlepszą dla siebie! 

Uchwyt wielofunkcyjny 

Świetny gadżet, który służy do podnoszenia gorących rusztów Broil King oraz akcesoriów, takich jak woki, wąska brytfanna perforowana czy też zestaw do szaszłyków. Dzięki uchwytowi z łatwością można wyjąć rozgrzane akcesoria nie martwiąc się tym, że się poparzymy. Dodatkowo uchwyt może służyć też jako skrobak – wykorzystać go można do czyszczenia nagromadzonego tłuszczu na ściankach naszego grilla. Bardzo praktyczne rozwiązanie!

Szczypce i łopatki 

Szczypce umożliwiają bezpieczne chwytanie grillowanych potraw bez obawy przed wysoką temperaturą. Warto mieć w swoim asortymencie szczypce zarówno krótkie, jak i długie, by móc łatwo sięgać do głębiej położonych kawałków mięsa czy warzyw. Pomocne są też łopatki, dzięki którym podobnie możemy sprawnie podnosić i obracać przyrządzane potrawy (np. mięso na burgery). 

Solidny fartuch

Wielokieszeniowy fartuch Broil King to również świetna forma ochrony przed pryskającym, gorącym tłuszczem. Co bardzo ważne, wykonany został z wysokiej jakości, łatwego w czyszczeniu materiału (z tego samego wykonywane są pokrowce na grille Broil King). Nie dość, że jest praktyczny, to także świetnie się prezentuje – wykończony został efektownym niebieskim szwem i logiem marki. Posiada dodatkowo przyszyty otwieracz do butelek oraz poręczne kieszenie, w których można trzymać np. akcesoria, by mieć je pod ręką.