Na grill gazowy jakiej marki warto się zdecydować?

Grille gazowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem miłośników grillowania. Na rynku dostępna jest tak duża ilość modeli, że można mieć dylemat, co najlepiej wybrać. Sprawdź zatem, na co należy zwrócić uwagę i na jaką markę warto postawić. 

Grille gazowe można obecnie bez problemów kupić przez internet, jednak przed zakupem warto mimo wszystko sprawdzić czy w naszej okolicy dostępny jest sklep firmowy danej marki, by mieć szyki dostęp do dodatkowych akcesoriów. Spontaniczny grill ze znajomymi nie będzie wówczas problemem (z doświadczenia wiemy, że zawsze czegoś brakuje). 

Często też zakup grilla w salonie stacjonarnym jest korzystniejszą opcją, bo można otrzymać przykładowo dodatkowy upust na akcesoria czy skorzystać z opcji złożenia grilla przez fachowca, gdy zdecydujemy się szczególnie na bardziej rozbudowany model. Sklepy także oferują transport takiego złożonego urządzenia. Jeśli jesteś z północnej części Polski, zachęcamy do odwiedzin jednego z naszych punktów w Redzie czy Koszalinie. Wskazówki, jak do nas dojechać, znajdziesz tutaj.

Mówi się, że kanadyjskie grille są najlepsze i trudno się z tym nie zgodzić. Przy zakupie grilla warto dopytać sprzedawcę, czy grill faktycznie produkowany jest w Kanadzie czy firma tylko używa zwrotu „kanadyjska marka”, a swoje grille w większości produkuje w Chinach. Można czuć się wówczas oszukanym i mieć problem z jakością takiego sprzętu. Zdarza się, że tańsze modele są produkcji chińskiej, a droższe dopiero kanadyjskiej.

Klarowny komunikat w tej kwestii przedstawia przykładowo marka Broil King, która przy swoich modelach od razu jasno informuje, że oferowane przez nich grille gazowe produkowane są wyłącznie w fabrykach umieszczonych w Huntington Indiana i Dickson, Tennessee w Stanach Zjednoczonych oraz Waterloo, Ontario w Kanadzie. Warto podkreślić, że dotyczy to także tych podstawowych, tańszych modeli! Jeśli zależy Ci więc na jakości, warto postawić na markę z tradycjami, która od lat jest znana i ceniona wśród grillmasterów z każdym budżetem. Zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.  

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, to długość gwarancji. Jeśli producent oferuje długi okres gwarancyjny, to jest pewny jakości swoich produktów i sprzęt będzie z powodzeniem służył nam przez długie lata. A na tym nam zawsze przecież zależy.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego modelu, opisz swoje oczekiwania i skontaktuj się już teraz z naszym specjalistą.