Oznaczenie modeli grilli Broil King – jak je łatwo zrozumieć?

Szeroka gama dostępnych na rynku modeli grilli gazowych Broil King sprawia, że niekiedy klienci czują się zagubieni. Podpowiadamy, co kryje się za poszczególnymi numerami modeli.

Pierwsza cyfra, która pojawia się za nazwą danego grilla, odpowiada za ilość palników. Przykładowo model Crown 490 ma tych palników 4, gdyż ta właśnie cyfra widnieje jako pierwsza, zaś np. model Baron 590 wyróżnia się już 5 palnikami. 

Ostatnie dwie cyfry klasyfikują grille z kolei pod względem posiadanych dodatkowych funkcji takich jak zestaw rożna oraz boczna kuchenka (lub ich brak). 

Gdy w numeracji pojawi się _90 będzie to oznaczało, że grill posiada zarówno zestaw rożna, jak i boczną kuchenkę (np. Imperial 690 – 6 palników, zestaw rożna oraz boczna kuchenka). Numeracja _70 będzie świadczyła o tym, że grill posiada w zestawie tylko zestaw rożna, a _40 tylko kuchenkę boczną. Końcówka z numerem _20 mówi nam, że grill nie posiada wspomnianych dodatkowych funkcji (np. Royal 320).

Są jeszcze niewielkie odstępstwa – grille gazowe z serii Crown Classic, Gem i BK posiadają klasyfikację o 10 niższą niż ta wyszczególniona wyżej (czyli przykładowo zamiast _40 mamy numerację _30 – model z kuchenką boczną oraz zamiast _20 widnieć będzie w tej sytuacji  _10 – model bez dodatkowych funkcji). Taka numeracja wynika z tego, że grille te nie posiadają szafki z drzwiczkami na butlę z gazem (np. GEM 310, BK 310). 

Wspomniane funkcje dodatkowe można rozpoznać także na samym panelu sterowania. Modele posiadające zarówno zestaw rożna, jak i boczną kuchenkę mają widoczne dodatkowe dwa małe pokrętła (z lewej strony pokrętło kuchenki bocznej, zaś z prawej pokrętło palnika rożna). Modele z samą kuchenką będą miały dodatkowe pokrętło tylko z lewej strony, a grille bez dodatkowych funkcji będą miały tylko główne pokrętła do sterowania mocą palników (ilość zgodna z cyfrą, która występuje w numeracji jako pierwsza).

Warto jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe litery występuję przed numeracją – jeśli grill posiada w nazewnictwie literę „S” oznacza to, że został wykonany ze stali szlachetnej (np. Baron S 590).  

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego dla siebie grilla? Skontaktuj się z naszym sklepem.