Grille gazowe ranking 2022 – poznaj najlepsze modele marki Broil King!

Poznaj nasze subiektywne typy najlepszych modeli grilli gazowych marki Broil King na rok 2022. W rankingu umieściliśmy pięć topowych modeli, które powinieneś poznać, jeśli planujesz w tym sezonie zakup nowego grilla. 

1. Grill gazowy Broil King Crown 490

Nowość marki Broil King na rok 2022 to ulepszona seria Crown. Co przykładowo się zmieniło? Nowe położenie żeliwnego, dwustronnego rusztu w pozycji ukośnej – sprawia, że odprowadzanie tłuszczu z bardzo tłustych dań jest teraz jeszcze bardziej efektywne. Zminimalizowane zostaje w konsekwencji powstawanie nadmiernych płomieni i tym samym ograniczone przypalanie się potraw. Sama konstrukcja piekarnika została zaś wykonana w jednym elemencie z odlewu aluminium dla maksymalizacji efektu termoobiegu nagrzewanego podczas grillowania powietrza. Potrawy wychodzą perfekcyjnie wypieczone i soczyste, a zużycie gazu jest mniejsze (brak problemów ze szczelnością). 

Model Crown 490 w zestawie posiada zestaw rożna obrotowego z palnikiem o mocy 4,4 kW i kuchenkę boczną (w swoim ogrodzie możesz więc szybko przygotować nawet kawę czy postawić patelnię i przyrządzić inne niż grillowane dania). Szafka zmieści 11 kg butlę z gazem, a elektroniczna zapalarka zapewni komfort użytkowania. Grill ten posiada cztery palniki o łącznej mocy 11,4 kW i 4 aromatyzery Flav-R-Wave, które nadają grillowanym potrawom niesamowity smak i aromat.  Świetny stosunek jakości i posiadanych funkcji do ceny!

2. Grill gazowy Broil King Royal 320

Niewielki model idealny dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grillowaniem. Grill gazowy Royal 320 posiada trzy tubowe palniki ze stali szlachetnej o łącznej mocy 8,8 kW i trzy aromatyzery Flav-R-Wave. Praktyczne są też dwie składane półki z boku grilla (możemy odłożyć na nie akcesoria czy też już gotowe potrawy) i zamykana, estetyczna szafka na butlę z gazem. Model ten posiada także dwustronny ruszt żeliwny – z jednej strony jego powierzchnia jest rynienkowa (idealna do grillowania tłustszych dań – tłuszcz może swobodnie spłynąć do rynienek, a następnie odparować, nadając grillowanym potrawom niepowtarzalny smak), a z drugiej stożkowa (świetna np. do grillowania steków, bo dzięki niej uzyskamy na mięsie charakterystyczną kratkę). Z takim sprzętem grillowanie co weekend stanie się Twoim rytuałem!

3. Grill gazowy Broil King Baron 490

Kolejny solidny model z bogatego asortymentu marki Broil King to grill gazowy Baron 490 z palnikiem bocznym i zestawem obrotowego rożna. Sprawdzi się na dużych imprezach rodzinnych, gdyż z jego pomocą możesz w łatwy sposób przygotować posiłek nawet dla 12 osób. Baron 490 posiada 4 palniki tubowe ze stali szlachetnej o łącznej mocy 11,4 kW (palniki posiadają po obu stronach otwory, by uzyskać jeszcze większą liczbę płomieni) oraz 4 aromatyzery Flav-R-Wave. Aromatyzery to kluczowe wyposażenie grilli gazowych – dzięki nim uzyskujemy ten specyficzny aromat przygotowywanych na grillu potraw. Baron 490 wyróżnia się też tym, że posiada efektowne, podświetlane pokrętła. Wygląda na tarasie naprawdę imponująco! Grillowanie po zmroku od teraz nie będzie już uciążliwe.

4. Grill gazowy Broil King Monarch 340 

Popularny, kompaktowy model marki Broil King to Monarch 340, posiadający dodatkowo kuchenkę boczną, która pozwoli na ugotowanie sosu czy zrobienie herbaty bez konieczności udawania się do kuchni. Jest to najtańszy i najmniejszy grill oferujący niezawodny system grillowania PGT (ang. Performance grilling technology, czyli wydajny system grillowania stworzony przez Broil King, który w skrócie zapewnia niezrównany smak i wydajność podczas grillowania). Monarch 340 wyposażony jest w 3 palniki ze stali nierdzewnej Dual-Tube, zapewaniające równomierny rozkład temperatury na dwustronnym, żeliwnym ruszcie Flav-R-Cast. Nie można się dziwić, że model ten od dłuższego czasu jest bestsellerem! Warto go rozważyć. 

5. Grill gazowy Broil King Regal S 590

Na koniec propozycja dla osób poszukujących jeszcze bardziej zaawansowanego sprzętu. Model Broil King Regal S 590 z zestawem rożna i kuchenką boczną spełni oczekiwania największych fanów grillowania! Wyposażony jest w aż 5 niezawodnych palników Dual-Tube ze stali szlachetnej oraz 5 aromatyzerów Flav-R-Wave. Piekarnik, półki boczne, drzwi, panel kontrolny, aromatyzery i listwa palników zostały wykonane ze stali szlachetnej AISI 304. Model posiada też podświetlane na niebiesko pokrętła oraz pokrywę z technologią Roll-On – ciężar pokrywy zawieszony jest blisko środka piekarnika, dzięki czemu pokrywa sprawia wrażenie lekkiej. Osoby niższe bez problemów otworzą grilla, a także dzięki zastosowaniu wspomnianej technologii można postawić go w odległości zaledwie 11 cm od ściany. Regal S 590 posiada aż 5645 cm2 całkowitej powierzchni grillowania! Warto wspomnieć też, że na wybrane elementy grilla okres gwarancyjny wynosi nawet 25 lat.