Szczotki do czyszczenia rusztu – jaką wybrać?

Marka Broil King w swoim asortymencie posiada szeroki wybór szczotek, które pozwalają utrzymać ruszt w idealnym stanie. Wybraliśmy kilka przykładowych modeli szczotek, dzięki którym Twój grill będzie wyglądał jak nowy! Te, jak i pozostałe modele, znajdziesz w naszym sklepie online oraz w salonach stacjonarnych w Koszalinie, Redzie i Słupsku.

Szczotka Baron ze sprężynkami 

Szczotka serii Broil King Baron ze sprężynkami ze stali szlachetnej – opatentowane rozwiązanie, które swoim unikalnym działaniem zapewnia niesamowite rezultaty. Sprężynki dopasowują się do czyszczonej powierzchni, dosięgając do trudno dostępnych miejsc. Czyszczenie rusztu staje się proste i szybkie. W zestawie znajdują się też dwie wymienne głowice.

Szczotka Baron ze sprężynkami

Szczotka Baron z włosiem z palmy

Szczotka Baron z włosiem z palmy posiada naturalne włosie, nie rysujące powierzchni rusztów. Świetnie sprawdza się do czyszczenia gorących powierzchni (poniżej 232ºC). W zestawie są trzy głowice – w tym dwie wymienne.

Szczotka Baron z włosiem z palmy

Szczotka nylonowa 

Szczotka przeznaczona do użytku na chłodnym grillu (odporna na temperaturę do 120°C). Sztywne nylonowe włosie usuwa zanieczyszczenia i sprawia, że czyszczenie jest bardzo proste. Przydatna dla osób, które obawiają się pozostałości szczotki z włosiem na ruszcie. 

Szczotka nylonowa

Szeroka szczotka 

Szczotka Broil King z włosiem ze stali szlachetnej w nadzwyczajnie szerokim rozmiarze – pozwala w zaledwie kilku ruchach wyczyści cały ruszt. Obracając szczotkę o 90 stopni można dokładnie doczyścić miejsca trudno dostępne dla zwykłej szczotki. Zakończona jest bakielitowym uchwytem, który się nie nagrzewa.

Szeroka szczotka

Szczotka do rusztów Heavy Duty 

Szczotka z ponadprzeciętnie mocnym włosiem o grubości 0.25 mm ze stali szlachetnej. Zaopatrzona w skrobak oraz w gumowy chlapacz, który osłania przed odpryskującym tłuszczem.

Lodowa szczotka do rusztów Broil King

Lodowa szczotka do rusztów to unikalne rozwiązanie, pozwalające na czyszczenie gorących rusztów przy użyciu brył lodu. W momencie styku lodu z gorącą powierzchnią wytwarza się para wodna, która usuwa tłuszcz i zabrudzenia. Zestaw zawiera formę i uchwyty na trzy lodowe wkłady do szczotki.

Lodowa szczotka do rusztów

Sprawdź pozostałe modele w naszym sklepie online!