Akcesoria do grilla gazowego – jakie najlepsze na start? 

Jakie akcesoria przydadzą się na sam start przygody z korzystaniem z grilla gazowego? Sprawdź 7 naszych typów! Wszystkie wymienione akcesoria marki Broil King znajdziesz w naszym sklepie online lub stacjonarnie w Koszalinie (ul. Szczecińska 37) oraz Redzie (ul. Wejherowska 71).

Szczotka Baron z włosiem palmy 

Doskonale sprawdza się do czyszczenia gorącej powierzchni rusztu (poniżej 232 stopni Celsjusza). Posiada sztywne, ale jednocześnie delikatne, naturalne włosie, które nie rysuje powierzchni rusztów. Zestaw zawiera dodatkowe dwie wymienne głowice. 

Szczotka Baron z włosiem z palmy

Silikonowa mata na półkę boczną

Przydatna mata silikonowa, która zabezpiecza boczną półkę grilla przez mechanicznymi zarysowaniami oraz wszelkimi zabrudzeniami od marynat i tłuszczu. Można ją także używać jako podkładkę pod gorące naczynia. Warto mieć ją w swoim grillowym asortymencie.

Silikonowa mata na półkę boczną

Rozpylacz do oleju

Praktyczny rozpylacz do oleju – nieodzowna pomoc przy konserwacji rusztów, by utrzymać je w dobrej kondycji. Sprawdzi się też do nawilżania grillowanych potraw. Aluminiowy zbiornik posiada pojemność 350 ml. Wydajny spryskiwacz wyrzuca subtelną mgiełkę, która pokrywa spryskiwaną powierzchnię. Rozpylacz nie zawiera aerozoli. 

Rozpylacz oleju

Pokrowiec

Zabezpieczony pokrowcem grill może stać na zewnątrz nawet przez cały rok! Zapewnia ochronę przed deszczem, śniegiem, wiatrem oraz słońcem. Do każdego modelu grilla marki Broil King można kupić dedykowany pokrowiec w idealnym wymiarze. Must have każdego posiadacza grilla gazowego.

Pokrowiec

Rękawica do grillowania

Czas zadbać o ochronę przed ewentualnym poparzeniem. Obowiązkowo na początek należy zakupić rękawice, które idealnie dopasowują się do dłoni i zapewniają pewny chwyt przy przenoszeniu np. gorących przedmiotów takich jak brytfanny. Znajdziesz je oczywiście w naszym sklepie.

Rękawica do grillowania

Emulsja do czyszczenia elementów zewnętrznych grilla

Z pomocą emulsji można usunąć najtwardsze zabrudzenia, zacieki, przebarwienia i zapieczony tłuszcz z zewnętrznych elementów, które są wykonane ze stali szlachetnej oraz pokryte porcelaną (spiekiem ceramicznym). Opakowanie o pojemności 500 ml wystarcza na wiele czyszczeń.

Emulsja do czyszczenia

Zestaw do grillowania Imperial

Świetny pakiet niezbędnych do grillowania akcesoriów wykonanych ze stali szlachetnej oraz z uchwytami z bakelitu. Na rękojeści wytłoczone zostało logo Broil King. W skład zestawu wchodzą: łopatka z otwieraczem do butelek, szczypce z blokadą, silikonowy pędzel do smarowania potraw oraz szczotka do czyszczenia z wymienną nasadką.

Zestaw do grillowania Imperial