Szaszłyki z grilla – jakich akcesoriów potrzebujesz?

Szaszłyki z grilla nigdy się nie nudzą i zawsze są rozchwytywane przez przybyłych gości. Warto korzystać z sezonowych warzyw w różnych kolorach, by oprócz kuszenia smakiem cieszyły także oczy. Marka Broil King w swojej ofercie posiada także przydatne akcesoria do ich przygotowywania, które bez wątpienia każdy fan szaszłyków z grilla powinien mieć w swoim asortymencie. 

Podwójne szpikulce do szaszłyków

Szpikulce do szaszłyków marki Broil King zostały wykonane z wytrzymałej, łatwej do czyszczenia stali szlachetnej. Posłużą więc przez długi okres, bo są wielokrotnego użytku w przeciwieństwie do tych drewnianych. Z uwagi też na to, że szpikulce są podwójne, szaszłyki można łatwo obracać – wbite kawałki warzyw i mięsa nie przekręcają się, ani tym bardziej nie spadają ze szpikulców. Ich grillowanie jest zatem łatwe i przyjemne, a szaszłyki są idealnie wypieczone z każdej strony. 

Długość całkowita szpikulców wynosi 30,5 cm, a opakowanie zawiera 4 sztuki. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej skusić się od razu na dwa opakowania, bo szaszłyki podczas spotkań przy grillu zawsze cieszą się ogromną popularnością. Szpikulce dodatkowo są sygnowane logiem marki Broil King.

Podwójne szpikulce do szaszłyków

Zestaw do szaszłyków

Marka Broil King dla fanów grillowania przygotowała również dedykowany zestaw do szaszłyków, który oprócz wspomnianych wyżej czterech szpikulców posiada także praktyczny stojak, dzięki któremu można jeszcze bardziej precyzyjnie kontrolować proces grillowania szaszłyków. Gdy ułożymy je na stojaku w pozycji pionowej, będą znajdować się bliżej rusztu, zaś kładąc poziomo znajdą się w dalszej odległości. Nie ma ryzyka, że szaszłyki się zbyt mocno przypalą, bo nie mają wówczas bezpośredniego kontaktu z mocno rozgrzanym rusztem.

Na stojaku zmieszczą się jednocześnie 4 długie szaszłyki. Stojak jest również kompatybilny z uchwytem wielofunkcyjnym do podnoszenia marki Broil King. Z obu stron podstawki znajdują się idealnie dopasowane otwory – stojak można więc łatwo podnosić bez ryzyka poparzenia.

Zestaw do szaszłyków

Rękawica 

Jeśli jednak nie posiadasz w swoim asortymencie uniwersalnego uchwytu do podnoszenia, rękawica zapewni ochronę przed poparzeniem. W ofercie marki Broil King znajdziesz także rękawice skórzane, które będą służyć przez długi czas. Pamiętaj także, by poinformować gości, aby nie chwytali od razu za szpikulce do szaszłyków – od razu ściągnięte z grilla są gorące. Należy chwilę poczekać, by się poparzyć. 

Rękawice skórzane Broil King