Nowe akcesoria marki Broil King na sezon 2022/2023

Marka Broil King dla fanów grillowania przygotowała szereg nowych akcesoriów na sezon 2022/2023, które sprawiają, że grillowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Sprawdź i wybierz coś dla siebie!

Żeliwna plancha do grilla

Żeliwna plancha do grilla z wysokimi krawędziami zapobiegającymi wypadaniu kawałków potraw z planchy. Dodatkowe wgłębienie z przodu pozwala na gromadzenie nadmiaru tłuszczu. Pasuje do modeli grilli Broil King z serii Crown oraz Baron. Mieści się w miejsce dwóch kratek rusztu. Jest kompatybilna z piecem do pizzy do grilla Broil King, który jest kolejną nowością na sezon 2022/2023.

Żeliwna plancha do grilla

Piec do pizzy do grilla

Wspomniany żeliwny piec do pizzy do grilla gwarantuje, że pizza zostanie idealnie dopieczona nawet z góry. Piec jest otwarty z tyłu, co pozwala na wykorzystywanie mocy palnika rożna, a to w rezultacie kieruje gorące powietrze bezpośrednio do pieca. Efektem jest idealnie wypieczona, chrupiąca pizza.

Piec do pizzy do grilla

Skrobak do żeliwnej planchy

Wykonany ze stali szlachetnej skrobak dedykowany do opisywanej wcześniej planchy żeliwnej Broil King. Posiada ostre krawędzie, które pozwalają na łatwe zbieranie nadmiaru tłuszczu i resztek jedzenia. Kształt główki ułatwia czyszczenie wgłębienia, które znajduje się na początku żeliwnej planchy. Można go powiesić na haczykach przy półkach bocznych grilli Broil King, by był pod ręką.

Skrobak do żeliwnej planchy

Żeliwna brytfanna z rusztem

Żeliwna, zamykana brytfanna z rusztem, która pozwala zredukować czas przygotowywania potraw. Zatrzymuje również wilgoć wewnątrz, dzięki czemu potrawy pozostają aromatyczne i soczyste. Żeliwo akumuluje ciepło oraz pozwala na utrzymanie wysokich temperatur przez długi czas. Wewnątrz  brytfanna posiada ruszt ze stali szlachetnej – dzięki niemu potrawa jest uniesiona i nie leży na dnie brytfanny gotując się, skóra zaś pozostaje chrupiąca. Pokrywa to jeden z elementów, które może służyć dodatkowo jako osobna brytfanna w grillach serii Crown i Baron, a w innych na ruszcie. Pasuje w miejsce dwóch rusztów.  

Żeliwna brytfanna z rusztem

Praska do burgerów

Praska do burgerów to innowacyjny projekt marki Broil King. Pozwala na przygotowanie burgerów o 3 różnych wielkościach mięsa z wagą: 110g, 140g lub 170g. Dzięki innowacyjności pozwala na wyrobienie mięsa na trzech stopniach grubości, co daje możliwość indywidualnego dopasowania według gustu. Rekomendowana ilość mięsa do praski do burgerów to 140 gram.

Praska do burgerów

Prostokątny kamień do pizzy

Prostokątny kamień do pizzy pasujący w dwie kratki rusztu grilli Broil King z serii Baron i Crown. W modelach grilli z serii Regal i Imperial, które posiadają ruszta z prętów ze stali szlachetnej, kamień idealnie układa się na odwróconym ruszcie. Nie należy zakrywać całej powierzchni piekarnika dwoma kamieniami. Kamień do pizzy kompatybilny jest z opisanym wyżej piecem do pizzy Broil King.

Prostokątny kamień do pizzy

Nóż do porcjowania

Nóż do porcjowania marki Broil King wykonany ze stali szlachetnej. Idealnie nadaje się do porcjowania żeberek, mostka, schabu, boczku. Długości ostrza: 29 cm.

Nóż do porcjowania

Stojak do pieczenia pośredniego

Stojak do pieczenia pośredniego do przygotowywania skrzydełek, podudzi czy pokrojonych żeberek. Nóżki stojaka zaprojektowane zostały tak, aby wpasowały się w ruszt, co pozwala na jego stabilne ustawienie. Stojak pasuje do brytfanny ze stali szlachetnej Broil King, co umożliwia korzystanie z dwóch akcesoriów jednocześnie. Stosowanie stojaka razem z brytfanną pozwala na wędzenie potraw w grillach na pellet Broil King.

Stojak do pieczenia pośredniego