Przydatne preparaty do czyszczenia grilla gazowego

O tym, jak regularnie dbać o czystość grilla gazowego opisywaliśmy w poprzednim w wpisie na blogu „Jak czyścić grill gazowy po grillowaniu?”. Co jednak w przypadku, gdy nie pamiętaliśmy o tych podstawowych czynnościach i stan naszego grilla pozostawia już wiele do życzenia? Dla tych osób marka Broil King przygotowała skuteczne preparaty, które znacząco ułatwiają wyczyszczenie zaniedbanego grilla.

Emulsja do czyszczenia elementów zewnętrznych grilla

Jest to najmocniejszy środek w ofercie marki Broil King. Za pomocą emulsji można usunąć najtwardsze zabrudzenia, zacieki czy zapieczony tłuszcz z zewnętrznych elementów grilla wykonanych ze stali szlachetnej oraz pokrytych spiekiem ceramicznym. Emulsja świetnie sprawdza się szczególnie do czyszczenia takich elementów grilla jak półki boczne, górna część panelu sterowania czy pokrywa grilla. Opakowanie ma pojemność aż 500 ml i starczy dzięki temu na wiele razy. 

Emulsję należy nałożyć na wilgotną ściereczką i wypolerować nią stal szlachetną do czasu, gdy pojawią się bąbelki. Następnie czystą szmatką (najlepiej z mikrofibry) należy zetrzeć spieniony roztwór emulsji z wodą. Jeśli zabrudzenia były mocne, warto zostawić bąbelki ze spienioną emulsją na 2-5 minut, by jeszcze bardziej wzmocnić działanie preparatu. Emulsji nie należy stosować na powierzchniach malowanych.

Emulsja do czyszczenia elementów zewnętrznych grilla

Preparat do czyszczenia grilla

Preparat ten usuwa tłuszcz i zabrudzenia z wewnętrznych oraz zewnętrznych elementów grilla gazowego. Pomocny w czyszczeniu rusztów, dna piekarnika, aromatyzerów oraz zewnętrznej i wewnętrznej strony pokrywy. Poradzi sobie z różnymi przebarwieniami od dymu czy tłustych marynat. Posiada spryskiwacz bez arerozolu, dzięki czemu jest bezpieczny w użyciu i idealnie rozprowadza płyn na brudnej powierzchni grilla. 

Opakowanie posiada pojemność 500 ml. Należy spryskać preparatem czyszczoną powierzchnię i pozostawić na ok. 10-15 minut. Potem wyczyścić suchą szmatką i spłukać wodą do momentu usunięcia środka. Warto wiedzieć, że rozgrzana powierzchnia do temp. 40-50 stopni Celsjusza zwiększy właściwości czyszczące płynu. 

Preparat do czyszczenia grilla

Płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szlachetnej

Wyczyścisz, nabłyszczysz oraz zakonserwujesz za jego pomocą zewnętrzne elementy grilla wykonane ze stali szlachetnej. Opakowanie zawiera ponownie 500 ml płynu i posiada praktyczny spryskiwacz bez aerozolu. Środek należy nanieść na suchą szmatkę i rozprowadzić na powierzchni stali szlachetnej zgodnie z kierunkiem naturalnego walcowania stali. Nie wolno stosować płynu na powierzchniach malowanych. 

Wszystkie preparaty znajdziesz w naszym sklepie online oraz w sklepach stacjonarnych:

Koszalin ul. Szczecińska 37, Reda (ul. Wejherowska 71).

Płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szlachetnej