Uchwyt wielofunkcyjny Broil King – czy warto kupić?

Uchwyt wielofunkcyjny to niezastąpione narzędzie, które obowiązkowo powinno znaleźć się w Twoim grillowym wyposażeniu. Dlaczego? Przeczytaj w naszym nowym wpisie.

Uchwyt wielofunkcyjny marki Broil King to niezbędny gadżet, który znacząco ułatwia i usprawnia korzystanie z grilla. Najważniejszą jego zaletą jest to, że jego trzy zaczepy są perfekcyjnie dopasowane do podnoszenia ciężkich i gorących rusztów, co zapewnia najwyższy komfort obsługi grilla. Warto zwrócić uwagę też na silikonową rączkę, która także chroni ręce przed oparzeniem. Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania to coś, o co zawsze dba kanadyjska marka. Uchwyt może również posłużyć jako skrobak do czyszczenia nadmiaru tłuszczu na ściankach grilla. Dodatkowo nie zajmuje dużo miejsca – jest niewielki i poręczny. Można powiesić go na haczyku przy półce grilla, by był zawsze pod ręką.

Ponadto urządzenie to jest kompatybilne z wieloma przydatnymi akcesoriami marki Broil King. Nie trzeba używać niesprawdzonych narzędzi do podważania, przesuwania po powierzchni rusztu czy podnoszenia np. brytfanny, zestawu do szaszłyków oraz woka. Uchwyt sprawdza się tutaj doskonale i zapewnia bezpieczny, pewny chwyt, co jest istotne przy pracy przy wysokich temperaturach. Dzięki niemu z łatwością wyjmiesz z grilla rozgrzane elementy bez obawy o poparzenie.

Z jakimi dokładnie akcesoriami jest zatem kompatybilny uchwyt? 

Wąska brytfanna perforowana (69722)

Idealna brytfanna do przyrządzania małych potraw, które mogłyby np. wpaść pomiędzy żeberka rusztu Pasuje szerokością do jednej kratki rusztu w grillach z serii Imperial, Regal, Baron, Crown, Crown Classic i Crown Cart. Posiada otwór dzięki któremu możesz przesuwać ją za pomocą chwytu wielofunkcyjnego. 

Wąski wok do grillowania (69822)

Wąski wok do grillowania np. warzyw dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce na powierzchni rusztów. Posiada otwory na dnie, dzięki czemu potrawy przenikną aromatem dań z grilla. Wykonany jest ze stali szlachetnej i zaprojektowany tak, by pasować szerokością do jednej kratki rusztu w grillach gazowych Broil King z serii Imperial, Regal, Baron, Crown, Crown Classic i Crown Cart. Dodatkowy otwór pozwala na jego łatwy montaż za pomocą uchwytu wielofunkcyjnego. 

Żeliwny Wok Imperial | Regal (69618)

Żeliwny Wok Baron | Crown | Sovereign (69617)

Wypełnia miejsce jednej kratki rusztu. Posiada otwór na uchwyt wielofunkcyjny, który zapewnia proste wyjmowanie i wkładanie rozgrzanego woka. Dzięki nóżkom umieszczonym pod wokiem można postawić go np. na stole oraz w innych grillach. Należy konserwować go przy użyciu oleju roślinnego.

Zestaw do szaszłyków (69138)

Zestaw zawierający cztery widelce oraz stojak z otworem na uchwyt wielofunkcyjny. Dzięki niemu można umieścić szaszłyki na stojaku, by łatwo kontrolować proces ich grillowania.

Uchwyt wielofunkcyjny kupisz w naszym sklepie online lub stacjonarnie w Koszalinie (sklep Manufaktura kominków ul. Szczecińska 37) oraz Redzie (sklep Manufaktura kominków ul. Wejherowska 71).